O nás

Znáte to, třídíte odpad, ale občas vám vznikne odpad takový, se kterým nevíte kam. A takový odpad tvoří i firmy, které pracují s uhlíkovými, aramidovými nebo skelnými vlákny. Zakopat různé odřezky nebo zmetky z výroby do země není cestou. My se snažím využít maximum odpadu a dát mu druhou šanci ve výrobním cyklu. Z karbonu se tak rázem stává dostupnější materiál, který vylepšuje většinu běžně dostupných termoplastů nebo reaktoplastů.

Naše cesta k vytvoření recyklační linky započala okolo roku 2015. Disponujeme recyklační linkou, pomocí které dokážeme získat čisté uhlíkové vlákno zpět. Odpady jsou různé a proto i technologie se liší typ od typu.

Výstupem z našich procesů jsou pak materiály, které jsou vhodné pro použití ve 3D tisku, automotive nebo sportovním průmyslu, ve stavebnictví a nebo také v designových produktech. Zkrátka i recyklované uhlíkové vlákno je univerzální prvek pro zlepšení základních materiálů.

Našim cílem je vytvořit materiály, které budou odpovídat potřebám zákazníka tak, aby mohl vytvořit uzavřený cyklus výrobku. Není nic lepšího, než když můžete rozbitý produkt vrátit výrobci a ten z něj udělá produkt nový. Stejně, jako se to dělá s kovy.

Nenašli jste v naši nabídce materiál, který potřebujete nebo chcete? Nevadí, kontaktujte nás. Jsme schopni vám materiál vyrobit na míru i včetně potřebných zkoušek.